Data publikacji: 2011-09-21
Firma Bayer otworzyła swoją nową siedzibę przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział dr Richard Pott, członek zarządu Bayer AG (Niemcy), oraz dr Dirk Ehle, prezes zarządu Bayer Sp. z o.o.
- To największa inwestycja budowlana Bayer w Środkowo-Wschodniej Europie. Rozbudowa siedziby firmy jest dowodem na to, jak dużym zaufaniem darzymy rynek w Polsce. Jestem dumny, że zrealizowany w Warszawie projekt jest wyjątkowo nowoczesną inwestycją, budowaną w oparciu o światowe standardy zrównoważonego budownictwa – powiedział prezes zarządu firmy Bayer Sp. z o.o., Dirk Ehle.
Rozbudowa siedziby jest odpowiedzią na potrzeby rozwijającej się organizacji. Firma Bayer zatrudnia w Polsce ponad 600 pracowników. Ich liczba wzrosła trzykrotnie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.
Dodatkowe prawie 2 000 m2 powierzchni budynku to: nowoczesne zaprojektowane biura, sale konferencyjne, pomieszczenia socjalne dla pracowników, a także dodatkowy podziemny parking dla 75 samochodów oraz magazyny. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 40 mln złotych, a jej realizacja zajęła 14 miesięcy.
Nowy budynek Bayer w Warszawie jest świadectwem innowacyjnej strategii firmy, łączącej efektywność, zrównoważony rozwój i ochronę klimatu. Jednym z głównych celów architektów pracujących przy projektowaniu biurowca było wykorzystanie innowacyjnych technologii oraz zminimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko. Dlatego do budowy wykorzystano materiały budowlane łatwo poddające się recyklingowi. Zastosowany został również nowoczesny system zarządzania budynkiem, który m.in. wyłącza latem chłodzenie, gdy zostanie otworzone okno. Ograniczeniu zużycia energii ma służyć wysoka sprawność odzyskiwania ciepła (do 84%). Także retencja wód deszczowych ma zminimalizować zużycie wody.
Dzięki zyskaniu nowej powierzchni możliwe będzie zaprezentowanie innowacyjnych osiągnięć firmy jej klientom i społeczności lokalnej. W tym celu zrealizowany zostanie specjalny interaktywny, multimedialny Bayer Showroom. Miejsce to służyć będzie promocji nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży, które na drodze doświadczeń będą mogły zapoznać się z prawami fizyki, chemii czy biologii. Opracowywany jest także program projekcji filmowych w technologii 3D, prezentujący zagadnienia naukowe, który będzie otwarty dla szkół i grup. Projekt realizowany jest w ramach autorskiego programu Making Science Make Sense.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...