Data publikacji: 2016-10-04
Przedstawiciele BASF ocenili swoją aktywność na rynku azjatyckim: - Mamy dobrą pozycję w regionie Azji i Pacyfiku, czyli na największym światowym rynku pod względem produkcji i zużycia wyrobów chemicznych. Korzystamy z możliwości wzrostu regionu, tak aby wspierać ogólny sukces Grupy BASF – mówi Sanjeev Gandhi, członek zarządu BASF, odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku.
Jak szacują przedstawiciele największej chemicznej firmy świata, zgodnie z oczekiwaniami wzrost w regionie Azji i Pacyfiku ma być wyższy niż w innych regionach. Pomimo ostatniego spowolnienia produkt krajowy brutto i produkcja wyrobów chemicznych będą tam w dalszym ciągu przewyższać PKB i produkcję w pozostałych regionach.
- Wzrost w Chinach nie jest tak szybki, jak zakładaliśmy. Dostrzegamy też niższy wzrost na dojrzałych rynkach azjatyckich. Indie i Południowo-Wschodnia Azja wykazują nieznaczne przyspieszenie. Nadmierne moce produkcyjne w niektórych liniach artykułów towarowych przyczyniają się do zmiany środowiska biznesowego. Nawet jednak w nowym i normalnym środowisku region Azji i Pacyfiku stanowi czynnik napędzający światową gospodarkę. Wciąż dostrzegamy istotny potencjał dla BASF, ponieważ czynniki fundamentalne nie uległy zmianie – stwierdza Gandhi.
BASF ocenia, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) dla rzeczywistej produkcji chemicznej do 2020 r. dla regionu Azji Pacyfiku wyniesie ok. 5,6%, czyli będzie znacznie wyższy niż średnia światowa, która wynosi 3,7%. W odniesieniu do swojej działalności w tym regionie spółka skupia się na kilku priorytetach.
Po pierwsze, jest uczestnikiem innowacyjnych i rosnących rynków, w przypadku których przemysł chemiczny stanowi zasadniczy czynnik umożliwiający rozwój. Należą do nich transport, artykuły konsumpcyjne, elektronika, budownictwo, przemysł opakowaniowy i rolnictwo.
Po drugie, celem BASF, poprzez wykorzystanie swoich nowych aktywów w dziedzinie badań i rozwoju, jest przyspieszenie innowacji w regionie Azji i Pacyfiku. Koncern niebawem uruchomi swój Kampus Innowacji w regionie Azji i Pacyfiku, tym razem w Indiach. Będzie on ukierunkowany na ochronę plonów i inżynierię procesów.
Po trzecie niemiecka firma wciąż stawia na inwestycje w Azji. Po istotnych zwiększeniach mocy produkcyjnych w okresie 2012-2016 w nadchodzących latach BASF będzie selektywnie rozbudowywać swoją sieć produkcyjną w regionie. Planowane inwestycje w kwocie ok. 3,5 mld euro do 2020 r. będą celować w obszary, w których BASF zajmuje wiodącą pozycję pod względem technologii, a także ma przewagę konkurencyjną i oczekuje zdecydowanego wzrostu rynku.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...