Data publikacji: 2020-09-15
Air Products, wiodący producent gazów technicznych na świecie, ogłosił nowy cel w zakresie zrównoważonego rozwoju. W ten sposób firma chce zredukować emisję dwutlenku węgla o jedną trzecią do roku 2030 w stosunku do poziomu z roku 2015.
Koncern przypomina, iż realizowane przez niego dostawy gazów i innych rozwiązań branżowych pozwoliły w 2019 r. zapobiec emisji CO2 o objętości 69 milionów ton. Firma ponadto zrealizowała, a w niektórych przypadkach przekroczyła ustanowione cele dla roku 2020 względem poziomów z roku 2015.
– Przez ostatnie 80 lat zrównoważony rozwój był i pozostaje podstawą działalności Air Products. Oferowane przez nas gazy przemysłowe, technologie i rozwiązania pozwalają klientom na całym świecie zmniejszać zużycie energii, obniżać poziom emisji i podnosić wydajność pracy. Nasza firma odgrywa istotną rolę w procesie rozwiązywania ważnych problemów energetycznych i środowiskowych, podejmując wyzwania w obszarze zgazowania, wychwytywania dwutlenku węgla i zastosowania wodoru w transporcie. Jednym z naszych kluczowych projektów jest NEOM, czyli największy na świecie projekt wytwarzania zielonego wodoru, który dokona prawdziwego przełomu w tej dziedzinie – powiedział SeifiGhasemi, prezes i dyrektor generalny firmy Air Products.
Cel redukcji emisji CO2 jest w pełni zgodny z dążeniami Air Products w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ponadto firma jest aktualnie na etapie opracowywania kolejnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.
– Nasz nowy ambitny cel jest w pełni zgodny ze strategią biznesową Air Products. Kluczowymi czynnikami przybliżającymi nas do jego osiągnięcia są projekty wychwytywania dwutlenku węgla, projekty niskoemisyjne i bezemisyjne, dążenie do doskonałości operacyjnej, a także wykorzystanie energii odnawialnej na większą skalę – ocenił Seifi Ghasemi.
W Polsce Air Products inwestuje w nowoczesny zakład we Włocławku do produkcji suchego lodu, zmniejszający w istotny sposób ślad węglowy, a także pracuje nad wprowadzeniem technologii wodorowych i kontynuuje prace nad optymalizacją procesów i łańcucha dostaw. Lokalny oddział Air Products jest ponadto uczestnikiem projektów zmniejszających energochłonność własnych instalacji i zakładów, zużycia wody i pary przemysłowej.
Air Products chętnie podejmuje współpracę z innymi firmami, które podzielają cele środowiskowe. Wśród tych rozwiązań jest np. system telemetrii dla klientów posiadających zbiorniki, pomagający optymalnie prognozować dostawy gazu, co powoduje zmniejszenie częstotliwości dostaw o około jedną trzecią i w ten sposób ogranicza konieczność dodatkowych transportów oraz redukuje ślad węglowy. Podobne oszczędności generuje usługa Gastrak, która pozwala na zmniejszenie zużycia gazu i wygenerowanie znacznych oszczędności dla klientów w konsumpcji gazów osłonowych w procesie spawania – nawet do 65%.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można najdokładniej zapoznać się z aktualną koniu...
VII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej: mocny rozwój branży, choć możliwe spowolnienie
Sytuacja rynkowa, legislacja, nowości technologiczne, usługi dla branży to tematy, które złożyły się na program VII Konferencji Przemysłu Chemi...
Jubileuszowa edycja Kompozyt - Expo
W Krakowie odbyła się 10 edycja targów Kompozyt – Expo. W jej trakcie polscy i europejscy liderzy branży kompozytowej mieli okazję do prz...
Nowe trendy na targach Symas
Odbywające się 14-15 października br. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS okaza...